l
  • Önceki dönemlerde gerçekleştirilen gemiadamları sınavlarında sorulan sorulardan oluşturulmuş online deneme sınavlarımız sayesinde hiçbir ücret ödemeksizin GOS'a hazırlanabilirsiniz.

  • Yayınladığımız haberler ile Türk ve dünya denizciliğinin nabzını tutacak, gündemi yakalayacaksınız. Kopya haberden uzak ve güvenilir haber sunmak için her zaman yanınızda olacağız.

  • Yazarlarımızın kaleminden dökülenler ile denize ve denizciliğe farklı bakış açılarından bakacaksınız. Zengin yazar kadromuz ile daima burada, siz değerli ziyaretçilerimizle birlikteyiz.

 
Anasayfa > Bilgi Bankası > Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen (COSWORK) 2009

Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen (COSWORK) 2009

03 Ağustos 2011

Kısa adı ile COSWORK olarak ifade edilen Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen kitabı İngiltere denizcilik otoritesi M.C.A. (Marine  Coastguard Agency) tarafından yayınlanmakta ve ücretsiz olarak  sunulmaktadır. İngiliz bandralı gemiler için gemide bulundurulması zorunludur. Hemen her sene güncelleştirilerek içeriği geliştirilen COSWORK’un son yayın yılı 2009’dur.

COSWORK, gemide çalışırken yaşanılabilecek olası kazaları önlemek için uyarı ve önlemleri içeriyor. Dört bölümden oluşmaktadır. Bunlar,

1. Emniyet sorumlulukları / Gemi yönetimi
2. Kişisel sağlık ve emniyet
3. İş faaliyetleri
4. Gemilere özel

Gemide yaşam, kapalı mahallere giriş, ekipman kullanımı, boya işleri, sıcak çalışma, zararlı bileşenler gibi birçok iş  faaliyetini barındıran COSWORK, her seviyede gemiadamının mutlaka çalışmaya başlamadan önce yapacağı iş ile  ilgili bölümü okuması gerektiğine  inandığımız 536 sayfadan oluşan mükemmel bir kitaptır.

Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen 2009’u indirmek için Tıklayın

Benzer Yazılar

Code of Safe Working Practices for Merchant Seamen (COSWORK) 2009 Yazısı için 1 Yorum Var

  • metin dinçer

    Diyor ki: 22 Ağustos 2015, 11:39

    çok güzel bir çalışma teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.