l
  • Önceki dönemlerde gerçekleştirilen gemiadamları sınavlarında sorulan sorulardan oluşturulmuş online deneme sınavlarımız sayesinde hiçbir ücret ödemeksizin GOS'a hazırlanabilirsiniz.

  • Yayınladığımız haberler ile Türk ve dünya denizciliğinin nabzını tutacak, gündemi yakalayacaksınız. Kopya haberden uzak ve güvenilir haber sunmak için her zaman yanınızda olacağız.

  • Yazarlarımızın kaleminden dökülenler ile denize ve denizciliğe farklı bakış açılarından bakacaksınız. Zengin yazar kadromuz ile daima burada, siz değerli ziyaretçilerimizle birlikteyiz.

 
Anasayfa > Haberler > Mesleki Tanıtım Paneli

Mesleki Tanıtım Paneli

13 Ocak 2011

Ziya Kalkavan Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Mezunlar Derneği, okul öğrencileri ile Mesleki Tanıtım Paneli’nde  buluştu.

Panelde Mezunlar Derneği adına kurucu üye Uzakyol Kaptanı Semih Falay (90/gv) – MRC Tanker İşletme Müdürü, Kurucu Başkan Uzakyol Baş Mühendis Emrah Demir (97/mk) ve kurucu başkan yardımcısı Yüksek Mühendis Hasan Gödekoğlu (98/elk) – Goodyear / Türkiye, mesleki tecrübelerini öğrencilerle paylaştılar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemelerine göre denizcilik lisesi öğrencileri 10. sınıfta bölümlerini belirlemeleri gerekmektedir. Bu uygulama ile öğrencilerin kendilerine uygun olan bölümü seçmeleri sağlanmaktadır.

Konu dahilinde okul rehberlik servisi ve Mezunlar Derneği’nin ortak çalışmaları ile öğretim yılının sonuna kadar  düzenlenmesi planlanan mesleki tanıtım panellerinin ilki okulumuz Barbaros Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Panelde okul müdürü, idareciler, öğretmenler, mezunlar derneği III. dönem yönetim kurulu üyeleri, okul öğrenci meclisi üyeleri ve 10. sınıf öğrencileri hazır bulunmuşlardır.

Panel sonunda öğrenciler ve mezunlar arasında yakınlaşma sağlanmış, öğrencilere bölümler, denizcilik mesleği ve camiası ile gemi tecrübeleri konularında bilgiler aktarılmıştır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.