l
  • Önceki dönemlerde gerçekleştirilen gemiadamları sınavlarında sorulan sorulardan oluşturulmuş online deneme sınavlarımız sayesinde hiçbir ücret ödemeksizin GOS'a hazırlanabilirsiniz.

  • Yayınladığımız haberler ile Türk ve dünya denizciliğinin nabzını tutacak, gündemi yakalayacaksınız. Kopya haberden uzak ve güvenilir haber sunmak için her zaman yanınızda olacağız.

  • Yazarlarımızın kaleminden dökülenler ile denize ve denizciliğe farklı bakış açılarından bakacaksınız. Zengin yazar kadromuz ile daima burada, siz değerli ziyaretçilerimizle birlikteyiz.

 
Anasayfa > Haberler > Yangın Söndürme Gemileri için Gece Görüşü

Yangın Söndürme Gemileri için Gece Görüşü

12 Eylül 2010

Yönetim merkezi Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan VEI isimli üretici, gemi ve  yatlar için özel bilgisayar ve izleme sistemleri geliştiriyor. Dallas ve Texas’da olmak üzere  iki ayrı fabrikası mevcut. Bu fabrikalarda ürettiği sistemlerden bir tanesi de gece görüş  kameraları.

VEI, 13.000$’lık Apollo isimli ürünü ile ilk gece görüş kamerasını üretti. Apollo’ya gösterilen yoğun ilgi üzerine bu alandaki yatırımlarına hızla devam etti ve bu alanda şimdiye dek 8 farklı ürün meydana çıkartarak kullanıcıların beğenilerine sundu. Bu ürünler yatlardan savaş gemilerine kadar neredeyse her tipte gemide kullanıldı.

Ürettiği tüm ürünler garantili, suya dayanıklı, her türlü hava şartında yüksek görüş kapasitesine sahip, titreşimden ve darbelerden etkilenmiyor. Ayrıca üretimde kullanılan yüksek teknoloji alaşımlar sebebi neredeyse  korozyona hiç uğramıyor. Ergonomik ve şık tasarımı ile gözünüze hitap ediyor. Montaj ve kurulumu oldukça kolay. Tabi ki bu ürünler taklitlerini engellemek için patentli.

Ürettiği son ürün adını eski yunan mitolojisinde tanrıların kralı olarak bilinen Zeus’tan alıyor. Boyutları oldukça düşük. Üzerinde üç adet yakınlaştırma (zoom) yapabilen kamera mevcut. Operatöre gün ışığının farklı dalgalarında farklı görüş alma imkanı tanıyor. Zeus aynı zamanda bir hedefi izleme yeteneğine sahip. Böylelikle adeta bir radar  görevi üstleniyor. Eğer arzu edilirse geminin kendi radarı ile entegre olarak çalıştırılabiliyor.

1987’den beri yüksek hızlı gemiler inşa eden MetalCraft Marine, üretmiş olduğu 22 metrelik yüksek hızlı (42 knot) son yangın söndürme gemisi için Zeus’u tercih etti.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.